Länkar

Naturstigen samlar material om Biologi och Geografi

 

Här är en länk till en sida som samlar filmmaterial som producerats tack vare inspiration och resurser från utbildningsstyrelsens lärmiljöprojekt. Bl.a. Mikrefranik, Arvet, Lärkraft och Arvet 2 i Sundby skola, samt Lärglädje i Bäckby skola. Därutöver det jätteintressanta Comeniusprojektet ”U-Knight-Europe” projektet där Sundby skola var partner och Bäckby skola associerad partner, bägge i Pedersöre kommun. Comeniusprojektet har även en intressant blogg: http://u-knight-europe2011-13.blogspot.fi/. Ansvarig för alla projekt var Tore Jungerstam.

www.arvet.fi

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s