Artikel om ”U-Knight-Europe” i ”The Learning Teacher Network”

Hej!

I våras blev jag ombedd att skriva en artikel till tidskriften ”The Learning Teacher network” om Comeniusprojektet ”U-Knight-Europe” som också Bäckby skola indirekt blev en del av då bl.a. tre elever från skolan fick följa med till Portugal under ett av besöken under projektet. Vill ni kan ni läsa artikeln här: (sid 12-13)

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

w

Ansluter till %s