Logotävling

I projektet Sharing the Joy of Learning så har vi haft en tävling om bästa logon mellan eleverna i Irland Slovenien och i Bäckby. Från Bäckby valde Irland och Slovenien ut Julias och Adrians bidrag. Nu blir det final där våra Spanska vänner antagligen blir de som får avgöra vilken som blir den officiella logon för projektet. Från Slovenien och Irland har vi också valt ut en favorit och där var bägge skolorna överens. Våra bidrag samt alla de fyra finalisterna hittas under International/Bäckby skola och logon

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com Logo

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut / Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut / Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut / Ändra )

Google+-foto

Du kommenterar med ditt Google+-konto. Logga ut / Ändra )

Ansluter till %s